PRAWA  CZŁOWIEKA  nie są nam  dane  raz  na  zawsze...

          

21. listopada odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu dolnośląskiego, poświęconego prawom człowieka. Był on 1 etapem konkursu realizowanego w ramach projektu „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze – rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka”, realizowanego przez Gminę Wrocław oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, współfinansowanego ze środków Parlamentu Europejskiego.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu oraz wygłoszeniu wystąpienia na temat: „Co byś powiedział/a na temat ochrony praw człowieka, gdybyś miał/a okazję wystąpić na forum Parlamentu Europejskiego?”. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło troje uczniów naszego liceum.

Tematami wystąpień, wybranymi przez uczniów były:

- „Wolność słowa w Internecie”,

-„Problem przemocy wobec kobiet” oraz

-„Prawo do życia – problem kary śmierci”.

Po wysłuchaniu przemówień komisja wybrała zwycięzcę, którym została uczennica klasy 3 liceum, Faustyna Lubczyńska. Jej przemowa okazała się najbardziej interesująca oraz najlepiej przygotowana pod względem merytorycznym. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za II etap (międzyszkolny), który już w styczniu. 

No i oczywiście mamy nadzieję kiedyś Faustynę naprawdę zobaczyć w Parlamencie Europejskim, Faustyna gratulujemy i trzymamy za ciebie kciuki w następnym etapie konkursu!!!

 

 

 
                                                                                                     
                                                                          
                        
 
 
Wirtualna szkoła | Przydatne informacje