Szkoła Podstawowa - zajęcia pozalekcyjne

 imag0020.jpg - 125.35 Kb

 

KAŻDEGO ROKU DOSTOSOWUJEMY ZAJĘCIA POZALEKCYJNE DO ZAINTERESOWAŃ ORAZ POTRZEB  NASZYCH  UCZNIÓW.

 

KOŁO  MŁODEGO  CHEMIKA Z  EKSPERYMENTAMI – praktyczne zajęcia w pracowni chemicznej .

Dzieci mieszają, wstrząsają, obserwują, przelewają, porównują, dotykają, budują, nasłuchują, i co najważniejsze wyciągają wnioski korzystając ze wszystkich bodźców . Zaskakujące, rozwijające zajęcia chemiczne. ( zajęcia prowadzone są ze składników otaczających nas na co dzień, według zachowanych zasad bezpieczeństwa)

ZAJĘCIA SPORTOWE CROSS FIT  KIDS -zajęcia Cross fit kids, mają na celu poprawę jakości funkcjonowania sprawności dziecka, jest to specjalnie stworzony program, nie mający nic wspólnego z cross fittem dla dorosłych, są to zajęcia ogólnorozwojowe połączone z dobrą zabawą, prowadzone przez wykwalifikowanego trenera.

ZAJĘCIA  KULINARNO-TECHNICZNE –to poznawanie nowych smaków, przepisów, struktur dań podczas zajęć, co pozwala w skuteczny sposób zintegrować grupę.

ZAJĘCI TEATRALNE - DRAMA- Zabawa w aktorstwo to dobry początek do tego żeby zainteresować dzieci wielką sztuką, to świetnie spędzony czas w trakcie, którego dzieci ćwiczą gry i sceny aktorskie, dzięki którym rozwijają pewność siebie, kreatywne myślenie, wyobraźnię, koncentrację, a także spontaniczność, i asertywność.

          KOŁO  MŁODEGO HISTORYKA  połączone z praktycznymi pracami manualnymi : nasi uczniowie złapali w świetlicy szkolnej smoka wawelskiego, tworzyli własne herby, wyprodukowali prawdziwy papier, który musiał być zapieczętowany w tradycyjny sposób, poznając przy tym od podstaw historię

ZAJĘCIA PODRÓŻNICZO-KARTOGRAFICZNE – Dzieci interesujące się fotografią, rysunkiem oraz podróżami mają zajęcia z geografem, podróżnikiem , pedagogiem.

ROBOTYKA  z Kidz4brick - w praktyczny sposób uzupełnią wiedzę przekazywaną podczas zajęć szkolnych. Przede wszystkim jednak proponowane przez nas warsztaty dla dzieci rozwijają kreatywność i budzą ciekawość świata. Zachęcają do samodzielnego zdobywania wiedzy, a ponieważ nauka staje się zabawę, jest przez to znacznie bardziej skuteczna.

ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE – martwisz się, że Twoje dziecko potrzebuje więcej czasu na przerobienie tematu dla niego trudnego? Te zajęcia pozwolą w pełni podszkolić umiejętności i w sposób płynny nadrobić zaległości.

ORTOGRAFFITI - Zasadniczym celem nauczania ortografii w klasach 4-6 jest wytworzenie pamięci wzrokowej i motorycznej wyrazów oraz nawyku samokontroli poprzez systematyczne i okazjonalne ćwiczenia, które mają doprowadzić ucznia do automatyzacji poprawnego pisania. Zajęcia są ciekawie prowadzone i zainteresują nie tylko tych, którzy mają problem z poprawnym pisaniem.

KOŁA  MATEMATYCZNE - Koła matematyczne skupiją uczniów  w różnych grupach wiekowychklas już od  klasy I,  którzy chcą poszerzyć wiadomości z zakresu matematyki oraz logicznego myślenia. Na zajęciach, między innymi, rozwiązujemy ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne wykraczające poza zakres programu nauczania matematyki. Celem zajęć jest również przygotowanie uczniów do konkursów i olimpiad matematycznych.

JĘZYK  CHIŃSKI– dzięki corocznej współpracy z Instytutem Konfucjusza na Uniwersytecie Wrocławskim, nasi uczniowie mają możliwość poznać nową kulturę, tradycje oraz wymowę, posługując się na zajęciach jedynie 2 językami Angielskim oraz Chińskim. Co roku obchodzimy wspólnie Chiński Nowy Rok na zaproszenie przez Instytut Konfucjusza na UW.

W programie zachęcamy również do uruchomienia takich zajęć jak :

Koło astronomiczne, komputerowe, taniec, basen, i inne…sprawdź nasz codzienny plan zajęć.

 

Drogi rodzicu, podczas wypełniania kwestionariusza poinformuj nas czym interesuje się Twoje dziecko, a my dołożymy wszelkich starań by Twoje dziecko w harmonii realizowało swoje cele i rozwijało pasje.

 
 
Wirtualna szkoła | Przydatne informacje