Szkoła Podstawowa - zajęcia pozalekcyjne

zdjcie0125.jpg - 78.05 Kbimag0020.jpg - 125.35 Kb

1. GIMNASTYKA KOREKCYJNA - Program przeznaczony jest dla klas I-III szkoły podstawowej .Celem programu jest wytworzenie u uczniów nawyku utrzymania prawidłowej postawy i umiejętne stosowanie go w życiu codziennym, utrwalanie nawyku prawidłowego oddychania,  wyrobienie u uczniów poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie. kontrola i samokontrola wykonywanych ćwiczeń i utrzymania prawidłowej postawy.

2. KOŁO  MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNE –dla klas 1 – III.  Zajęcia dostosowane są do wieku i możliwości dzieci, ich zainteresowań i zamiłowań. Przybliżają  dzieciom historię komputerów, ich budowę i zasady działania, zapoznają  z różnymi urządzeniami współpracującymi z komputerem oraz podstawowy oprogramowaniem  użytkowym. Dzieci nabywają  i utrwalają  różne umiejętności dotyczące obsługi komputera i różnych programów, jak również urządzeń współpracujących z komputerem.

3.WARSZTATY MATEMATYCZNE - Koło matematyczne skupia uczniów klas od IV do VI, którzy chcą poszerzyć wiadomości z zakresu matematyki lub po prostu lubią ten przedmiot. Na zajęciach, między innymi, rozwiązujemy ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne wykraczające poza zakres programu nauczania matematyki. Celem zajęć jest również przygotowanie uczniów do konkursów i olimpiad matematycznych Zapraszamy na zajęcia koła matematycznego wszystkich, którzy lubią bawić się matematyką.
4.KOŁO  GITAROWE - Jimi Hendrix, B.B. King, Carlos Santana... oni pokochali gitarę, a może teraz ty się w niej zakochasz. Jeżeli twoją pasją jest muzyka i chcesz swoją pasję rozwijać poprzez grę na gitarze to kółko jest dla ciebie! Zapraszamy na zajęcia koła gitarowego wszystkich, którzy chcą nauczyć się grać na tym instrumencie.
5.KOŁO  KULINARNE - mniam, cała szkoła jest zainteresowana wynikami ich prac. A wyniki te są bardzo smakowite, stąd też i duże zainteresowanie tymi zajęciami....

 6. ORTOGRAFFITI - Zasadniczym celem nauczania ortografii  w klasach 4-6 jest wytworzenie pamięci wzrokowej i motorycznej wyrazów oraz nawyku samokontroli poprzez systematyczne i okazjonalne ćwiczenia, które mają doprowadzić ucznia do automatyzacji poprawnego pisania. Zajęcia są ciekawie prowadzone i zainteresują nie tylko tych, którzy mają problem z poprawnym pisaniem.
7. KLUB  MŁODEGO  PRZYRODNIKA – przeznaczony jest dla uczniów klas I- III. Zajęcia  sprawiają wiele przyjemności naszym najmłodszym uczniom

 8.JĘZYK CHIŃSKI- to nowa oferta  zajęć dla naszych uczniów w tym roku szkolnym. Zajęcia zorganizowane są przy współpracy z INSTYTUTEM KONFUCJUSZA we  Wrocławiu. Nauczycielka z Chin jest mocno zaangażowana w nauczenie chińskiego naszych uczniów. A i naszym uczniom zajęcia te bardzo podobają się.

 9. KOŁO TEATRALNO- RECYTATORSKIE – skierowane jest do tych wszystkich uczniów, którzy chcą  zaistnieć na scenie teatralnej. Świetna zabawa a potem uznanie w oczach kolegów, nauczycieli i rodziców. Naprawdę warto na tych zajęciach uczestniczyć.
10.WARSZTATY TANECZNE – dziś taniec jest bardzo popularny. Wszyscy lubią tańczyć. Nasz nauczyciel tańca przygotowuje z uczniami różnorodne choreografie taneczne zarówno w tańcu nowoczesnym jak i tradycyjnym ...Zajęcia bardzo ciekawe i... intensywne.
11.KOŁO MŁODEGO CHEMIKA - to zajęcia , które cieszą się bardzo dużą popularnością.Bo któż nie chce zostać małym alchemikiem? Zwłaszcza, że na zajęciach dzieje się dużo ciekawych rzeczy, np. obserwacje burzy w probówce, hodowla ogrodów ze szkła wodnego i kolorowych soli, czy obserwacje pod mikroskopem np. mózgu kota lub pisanie niewidocznym atramentem, to wszystko jest baaaardzo ciekawe!!!!

12.ZESPÓŁ WOKALNY –Fantastyczne zajęcia , śpiewamy i uczymy się śpiewać. Zajęcia z emisji głosu sprawiają, że wiemy jak to robić. Jednym słowem cieszymy się, że nasze śpiewanie podoba się naszym słuchaczom.
13.WARSZTATY PLASTYCZNE – uczestnicy zajęć w naszej pracowni poznają różne kierunki w sztuce i przypisane im techniki: malarskie, rysunkowe, graficzne, ceramiczne a nawet rzeźbiarskie. Po tych zajęciach wszyscy czują się prawdziwymi artystami.
14. PIŁKA NOŻNA -

zajęcia dodatkowe:

  • nauka gry na pianinie
  • SEKCJA SZERMIERKI - prowadzona przez wicemistrza olimpijskiego pana Tomasza Motykę.
 
 
Wirtualna szkoła | Przydatne informacje